Defterdar Mah. Savaklar Cad. Yeni Küşat Sok. No:17 Eyüpsultan/İSTANBUL
0212 631 2443

Ön Kayıtlarımız Başladı

  • İlim ve Hikmet Okulu’na başvuru yapmak için tıklayın.

İlmiye Vakfı eğitim programı mühendislik, sosyal bilimler, edebiyat, hukuk, sağlık bilimleri ve ilahiyat öğrencilerine yönelik takviye eğitimler vermek hedefiyle oluşturulmuş bir eğitim programıdır.  

Sosyal bilimler ve İslami ilimler olarak iki ayrı ders içeriğine sahip programımızda, iki yıl boyunca süren ve alanında uzman hocalar tarafından icra edilen çeşitli dersler ve seminerler yer alıyor.

Programda öğrencilerimize, İslami İlimler derslerinin yanında Türkiye Tarihi, Modern Düşünce ve İktisat ve Bilim Tarihi, Mukayeseli Hukuk gibi dersler sunulurken, İslami ilimler öğrencilerine de fakültede almış almış oldukları eğitime destek olarak Fıkıh, Tefsir, Hadis ve Kelam gibi ilimlerde derinleşebilmelerine ve bu alandaki literatüre hâkim olabilmelerine olanak sağlıyoruz.

Eğitim süresi içerisinde öğrencilerimizin yabancı dil becerilerinin gelişimine yönelik her türlü desteği sağlıyoruz. Bununla birlikte güncel meselelere dair farkındalık ve ahlâk bilinci çerçevesinde öğrencilerin katılabileceği konferanslar, söyleşiler tertip ediyoruz.

Çalışmalarınızı rahatça yapabileceğiniz 25.560 ciltlik kütüphane ve çalışma ortamlarının yanı sıra, arkadaşlarınızla bolca sohbet edip güzel vakit geçirebileceğiniz çay bahçesi de sizleri bekliyor.

Kütüphanemiz hakkında detaylı bilgiyi buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

Yoğun bir eğitim temposunun bulunduğu programımızda, verimliliği arttırmak adına; şehir ve tarihi mekân gezileri, sportif aktiviteler, doğa yürüyüşleri, piknik organizasyonları gibi çeşitli etkinliklere yer veriyoruz.

Eğitim programımızda yer alan etkinliklere ve gezi rotalarımıza buradan erişebilirsiniz.

SON BAŞVURU: 15 Eylül


Sıkça Sorulan Sorular

• Program neyi hedefliyor?

İlim ve Hikmet Okulu Programı, öğrencilerin okuldaki eğitimlerine takviyede bulunarak kendi alanlarında derin bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmayı hedefler.

• Bu programa kimler başvurabilir?

İlim ve Hikmet Okulu Programı, İstanbul’da lisans veya yüksek lisans okuyan erkek öğrencilere yöneliktir. Bu şartları taşıyan herkes programa başvuru yapabilir.

• Dersler nerede yapılıyor?

Dersler, ulaşım açısından rahat bir konumda yer alan İlmiye Vakfı merkez binamızda yapılıyor. Konum bilgisi için tıklayın.

• Programda burs desteği var mı?

Program süresince öğrencilerin maddi durumlarına göre kitap bursu, yurt bursu veya nakdi burs desteği sağlıyoruz.

• Programa katılmak için herhangi bir ücret ödemem gerekir mi?

İlim ve Hikmet Okulu programı tamamen ücretsizdir. Programa katılmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

• İslami İlimler öğrencisi Sosyal Bilimler derslerine katılabilir mi?

Evet. Öğrencinin talep etmesi ve gerekli değerlendirilmenin yapılmasından sonra İslami İlimler öğrencisi Sosyal Bilimler derslerine katılabilir.

• Programa online olarak katılmak mümkün mü?

Programın formatı yüz yüze olacak şekilde oluşturulduğu için online olarak katılmak mümkün değil.

Burada cevabını bulamadığınız sorularınız için 0850 305 4546 nolu WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.